مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر منطقه دو کشور - کاشان

مسابقات قهرمانی نوجوانان دختر منطقه دو کشور - کاشان

مسابقات والیبال نوجوانان دختر منطقه 2 کشور در کاشان از روز 2 مرداد 95 با حضور تیم های بوشهر ، فارس ، هرمزگان ، اصفهان ، یزد ، لرستان ، مرکزی ، قم ، چهارمحال بختیاری و البرز آغاز و تیم قم در این مسابقات در گروه الف با تیم های
البرز
اصفهان
چهارمحال و بختیاری
لرستان
همگروه شده است که برنامه دیدارها به شرح ذیل می باشد :

ادامه مطلب

قهرمانی نوجوانان پسر استان قم در مسابقات منطقه سه کشور

قهرمانی نوجوانان پسر استان قم در مسابقات منطقه سه کشور

رقابت‌های والیبال نوجوانان پسر کشور در حالی در شهرکرد برگزار شد که تیم نوجوانان استان قم در این مسابقات حاضر بود و در نهایت به مقام قهرمانی رسید.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال استان ، رقابت های والیبال قهرمانی کشور در رده سنی نوجوانان در دسته سوم با قهرمانی تیم شایسته استان قم همراه بود تا قم علاوه بر کسب جام قهرمانی به دسته بالاتر نیز صعود کند.

در دیدار فینال این مسابقات تیم والیبال قم موفق شد ۳ بر صفر خراسان شمالی را شکست دهد و به مقام قهرمانی دست پیدا کند. این پیروزی، پایانی زیبا بر امیدهای تیمی بود که برای قهرمانی مدت ها زحمت کشیده بود و با کسب این موفقیت حداقل پاداش خود برای تلاش هایش را به دست آورد.

نمایش مقتدرانه و بی حرف و حدیث و از دست ندادن بیش از یک ست در تمامی بازی ها نشان از شایستگی تیم والیبال قم برای رسیدن به این عنوان داشت. موفقیت نوجوانان والیبالیست قمی حالا شروعی تازه برای رشد نسلی تازه است.
نسلی که می توانند در آینده و در رده های سنی بالاتر حرف های تازه و بیشتری برای گفتن داشته باشند. برای تیم والیبال نوجوانان قم این قهرمانی پایان کار نیست بلکه همه چیز تازه برای آن ها آغاز شده است.

قهرمانی نوجوانان پسر استان قم در مسابقات منطقه سه کشور


شکست حریفان :

تیم‌های چهار محال و بختیاری، کهکیلویه و بویر احمد، لرستان، بوشهر، خراسان شمالی، سیستان و بلوچستان، خراسان جنوبی، هرمزگان و ایلام تیم های حاضر در این مسابقات بودند و در قالب ۲ گروه برابر حریفان خود به میدان رفتند.

گروه الف این رقابت ها را تیم های چهارمحال و بختیاری، خراسان شمالی، لرستان و کهگیلویه و بویراحمد و گروه ب را تیم های خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، ایلام، بوشهر و قم تشکیل دادند.

نخستین دیدار تیم والیبال نوجوانان قم برابر تیم ایلام برگزار شد که این بازی با برتری ۳ بر یک قم همراه بود تا بدین ترتیب نخستین پیروزی در نخستین گام برای قمی ها به دست بیاید. این یک شروع خوب برای تیم تحت هدایت ابوالفصل احمدی بود تا نماینده قم با روحیه ای خوب مهیای بازی با خراسان جنوبی شود.

تیم والیبال خراسان جنوبی دومین حریف قم در این مسابقات بود که برابر بلند قامتان استان قم حرفی برای گفتن نداشت. شاگردان ابوالفضل احمدی موفق شدند در ۳ ست پیاپی حریف خود را شکست دهند و دومین پیروزی را در این مسابقات جشن بگیرند.

سومین دیدار تیم والیبال قم برابر تیم والیبال بوشهر برگزار شد و باز هم با برد قمی ها همراه بود. در این مسابقه تیم والیبال قم ۳ بر یک حریف خود را شکست داد و با احتساب سایر نتایج پیش از برگزاری مسابقه پایانی دور گروهی برابر سیستان صعودش به مرحله دوم را قطعی کرد.

در مسابقه پایانی دور گروهی برابر سیستان تیم والیبال قم موفق شد ۳ بر یک به پیروزی برسد. این پیروزی سبب شد تیم والیبال قم با کسب این برد با ۴ برد پی در پی بی حرف و حدیث و مقتدرانه راهی نیمه نهایی شد تا چهار محال و بختیاری را در پیش رو داشته باشد.

تیم والیبال قم پس از صعود به نیمه نهایی برابر تیم میزبان مسابقات یعنی چهارمحال و بختیاری قرار گرفت و توانست این تیم را هم از پیش رو بردارد. قمی ها باز هم با نتیجه مشابه بازی های قبل یعنی ۳ بر یک این تیم را شکست دادند.

قمی ها در این بازی در ست اول ۲۵-۲۲ بازی را به حریف واگذار کردند اما در ست دوم با اقتدار ۲۵ بر ۱۳ پیروز شدند. در ست سوم باز هم پیروزی با امتیاز ۲۵ بر ۱۷ برای قم بود و در نهایت در ست چهارم ، قم توانست ۲۵ بر ۲۰ فاتح بازی شود.

محمد امین قربانی، علی بیگدلی، حسین فیروز پور، احسان حسین‌ پور، رضا گودرزی، محمد حسین محمدی تبار، وحید نجفی، علیرضا جعفری، علی دلیر، سید محمد جواد قدسی، مهدی زهاوی و محمد متین فراهانی فهرست نفرات تیم والیبال نوجوانان استان قم را تشکیل می‌دهند. سید ابوالفضل احمدی به عنوان سر مربی وعلی شطاری به عنوان مربی همراه با این تیم هستند.

ادامه مطلب