حضور تیم‌های والیبال قم در مسابقات بانوان کشور در ۳ رده سنی

حضور تیم‌های والیبال قم در مسابقات بانوان کشور در ۳ رده سنی

تیم‌های والیبال بانوان قم تابستان امسال در مسابقات والیبال رده‌های سنی مختلف کشور حضور پیدا خواهند کرد که یکی از این تیم‌ها، تیم نوجوانان دختر استان قم است.

به گزارش روابط عمومی هیئت والیبال قم بر اساس برنامه ریزی فدراسیون والیبال، قرار است مسابقات والیبال دختران کشور در رده‌های سنی نوجوانان، جوانان و امید برگزار شود و قم در هر ۳ رده سنی در این رقابت‌ها حاضر خواهد بود. تمرینات این تیم ها در سالن حضرت معصومه (س) واقع در بنیاد آغاز شده و تیم ها در حال غربل بازیکنان خود هستند.

در رده سنی نوجوانان تیم والیبال دختران قم با مربیگری معصومه دارابی و مهسا آراسته وارد مسابقات منطقه‌ای کشور می‌شود. مسابقاتی که برای آخرین بار با شمایل فعلی برگزار می‌شود و نتایج نهایی آن تعیین کننده آرایش لیگ‌های دسته اول، دوم و سوم نوجوانان کشور از سال آینده است. قم، مرکزی، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، فارس، هرمزگان، یزد، لرستان، البرز و اصفهان تیم‌های حاضر در این رده سنی را تشکیل می‌دهند.

تیمهای اول و دوم و سوم و بهترین تیم چهارم هر منطقه سال آینده در لیگ دسته اول نوجوانان دختر مصاف می‌کنند. تیم‌های چهارم باقی مانده و تیم‌های پنجم و ششم هر منطقه به همراه ۲ تیم بر‌تر هفتم تشکیل دهنده حاضران در دسته دوم هستند و باقی تیم‌ها در دسته ۳ به میدان می‌روند.

قرار است پس از چند مرحله غربالگری، ۱۲ بازیکن برای حضور در این مسابقات انتخاب شوند. متولدین ۱۱ دی ماه سال ۷۸ به بعد اجازه حضور در تمرینات را دارند. این رقابت‌ها قرار است از ۲۵ تیر در اصفهان برگزار شود.

این در شرایطی است که سایر تیم‌های والیبال بانوان قم نیز در ادامه و با فاصله ۱۵ روزه درگیر مسابقات خود خواهند شد. تیم والیبال دختران رده سنی امید نیز برای برگزاری مسابقات خود راهی گیلان می شود. تیمی که ندا زمانی مربی فصل گذشته نماینده قم در لیگ دسته اول بزرگسالان کشور در راس کادر فنی آن قرار دارد و نسرین رامین کمک وی است. آن ها از ۱۴ مرداد به میدان می روند.

در رده سنی جوانان نیز ، سعیده سادات خلیلی مسئولیت فنی این تیم را عهده دار است و لیلا خزایی کمک مربی این تیم خواهد بود. تیمی که مسابقاتش به صورت همزمان با امیدها برگزار می شود. تمامی این تیم ها در حال بررسی وضعیت بازیکنان و مشخص کردن ترکیب اصلی خود هستند.

ادامه مطلب